Novinka
Metabolic Mass Gainer - Vitamíny a minerályMetabolic Mass Gainerod: 49,90 €
Blood And Guts - Vitamíny a minerályBlood And Gutsod: 22,00 €
Shadowhey - Vitamíny a minerályShadowheyod: 51,90 €
Iso Lactofree Protein 85% - Vitamíny a minerályIso Lactofree Protein 85%od: 27,00 €
Náš tip
Tribandrol - Vitamíny a minerályTribandrolod: 42,90 €
Anabolic Mass - Vitamíny a minerályAnabolic Massod: 39,00 €
Whey Protein 80% - Vitamíny a minerályWhey Protein 80%od: 21,00 €
Yummy Oats - Vitamíny a minerályYummy Oatsod: 17,00 €
  /   Vitamíny a minerály   /   jednozložkové   /  

Magnesium Citrate with Vitamin B6

jednozložkové - Vitamíny a minerály

Magnesium Citrate with Vitamin B6

12345
12345Hodnotilo 0 zákazníkov
Ohodnotiť produkt
Výrobca: Viridian
Účinná kombinácia horčíka a vitamínu B6  

Varianty tohto výrobku

 BalenieVariantPočet dávokDostupnosťBežná cenaUšetríteVaša cenaKúpiť 
 90 kaps.90 kaps.30 Skladom14,90 €13%13,00 €
 
 

Účinná kombinácia horčíka a vitamínu B6

Obe zložky sú v biologicky dobre využiteľnej forme a ich účinky so navzájom dopĺňajú. Produkt je vhodný pre všetky orientované na: - Podporu fyzického výkonu - Potlačenie únavy

Produkty značky Viridian Nutrition obsahujú iba čistú zmes bioaktívnych zložiek = 100% aktívnych látok a 0% balastných aditív a spojív. Viridian Nutrition garantuje špičkovú kvalitu a čistotu svojich produktov dôslednou kontrolou celého výrobného procesu a to od semienka až po finálny produkt = spolupráca s lokálnymi producentmi a pestovateľmi zameranými na najvyššiu kvalitu. Z etických dôvodov nepoužíva značka Viridian Nutrition vo svojich produktoch žiadny palmový tuk a netestuje svoje produkty na zvieratách. Všetky obaly produktov sú 100% ekologické.

ETICKÝ VÝŽIVOVÝ DOPLNOK

Čo to vôbec znamená - etický doplnok stravy? Znamená to, že doplnky značky Viridian sú vyrobené výlučne z prírodných zložiek a nenájdete v nich absolútne žiadne chemické prímesi. Tiež pochádza z ekologického a pestovateľstvo, a nie sú testované na zvieratách. Dôležité tiež je, že značka Viridian je v súkromnom, rodinnom vlastníctve, a nie je súčasťou žiadnej farmaceutickej ani iné korporácie. Viridian si zakladá na etickom prístupe k zákazníkom i obchodným partnerom, a vždy so tiež snaží o ekologickú nezávadnosť svojich produktov.

Všetky zložky sú 100% bioaktívne

Môže to znieť ako samozrejmá vec. Pravda je ale taká, že veľa bežne dostupných lacných produktov obsahuje z veľkej časti výplň bez účinku (tá je v lepšom prípade prírodného, v horšom prípade chemického pôvodu), a iba malé percento účinných látok. Malé množstvo prírodné účinné látky je často maskované syntetickými alebo iným zložkami, ktoré efekt účinné látky krátkodobo napodobňujú, popr. nemajú efekt vôbec žiadny. Stačí so pozrieť na zloženie.

Podpora lokálnych pestovateľov

Jednou z kľúčových princípov Viridian je podpora miestnych farmárov a lokálnych výrobcov surovín (nie nadnárodných korporácií), s ktorými má veľmi korektné a férové vzťahy. Viridian tak napĺňa svoje heslo etické vitamíny a tiež vďaka tomu garantuje kvalitu svojich doplnkov, pretože má prehľad o celom výrobnom procese - doslova od semienka až po finálny produkt.

Prírodná forma vitamínov využiteľná pre telo

Ony majú vitamíny a minerály nejaké formy? A prečo by nemali byť všetky pre telo využiteľné rovnako? Je tomu tak. Môžeme si to ukázať na železe, jednom z najpotrebnejších minerálov. V obyčajných doplnkoch so vyskytuje napr. Vo forme glukonátu železnatého. Táto forma je synteticky vyrábaná a dôvodom, prečo je v obyčajných doplnkoch používaná, je opäť nízka cena. Viridian napr. Vo svojom doplnku Liquid Iron užíva priamy extrakt z listov rastliny Murraya koenigii, ktorý poskytuje železo v 100% prírodnej forme.

Iba kapsule rastlinného pôvodu, žiadne tablety

Tablety sú lacnejšie ako kapsule, obsahujú však vysoký podiel balastných spojív a lepidiel, ktoré môžu tvoriť až 50% tbl . Ak užívate doplnky stravy v tabletách, môžete takto za rok skonzumovať až kilogram lepidiel a ďalšieho balastu.

A pozor - i mnohé kapsule obsahujú stearát horečnatý, ktorý so do nich pridáva kvôli nepriľnavosti kapsule k výrobnej linke. Kapsule Viridian sú výhradne z prírodných zložiek.

Žiadne GMO zložky

Geneticky modifikované plodiny sú neprirodzené a ich dopady na zdravie a ekosystém môžu byť katastrofálne. Vznikajú primárne s cieľom zvýšiť výnos a sú produktom nadnárodného agrochemického priemyslu, ktorý sa usiluje iba o vlastný zisk, nie o vaše zdravie. V produktoch Viridian nikdy žiadne GMO zložky nenájdete.

Žiadne ožarované zložky

Ožarovanie potravín prebieha ionizujúcim žiarením (alfa, beta, gama, röntgenovými lúčmi, ...) - teda rádioaktívnym žiarením s cieľom likvidácie domnelo nežiaducich mikroorganizmov. Tie sú z veľkej časti zlikvidované, úplne rovnako sú však tiež zničené mnohé mikronutrienty, ktoré potravina prirodzene obsahuje.

Bez živočíšnych zložiek

Živočíšne zložky nemusí byť vždy na škodu, Viridian so však snaží mať čo najväčšiu časť svojich produktov vhodných aj pre vegánov.

Bez umelých sladidiel

Umelé sladidlá majú byť vhodnejšie alternatívou cukru, v skutočnosti so jedná o umelé (syntetické) molekulárnej kombinácie, ktoré sú pre naše telo a životné prostredie neprirodzené. Prečo konzumovať niečo čo do nášho tela a životného prostredia nepatrí?

Bez umelých farbív a konzervantov

Žiadna umelá farbivá, žiadne konzervanty. V produktoch Viridian nenájdete tieto ani žiadna iná umelá aditíva.

Bez stearanu horečnatého, oxidu titaničitého a šelaku

Oxid titaničitý čiže titánová beloba so používa ako farbivo. Nájdete ho v mnohých farmaceutických produktoch, bežných výživových doplnkoch, priemyselne spracovaných potravinách, na tenisových kurtoch, kde so tvoria biele čiary okolo ihriska a alebo tiež na rakete Saturn V, kde vypomohol ako vonkajšie náter. Stearan horečnatý so používa ako lubrikant - zabraňuje zachytávaniu caps na výrobnej linke. V kombinácii s vodou a mydlom tvorí nerozpustnú látku, z ktorých so tvoria napr. Typické neodstrániteľné prstenca na vaniach. Šelak je živica vylučovaná samičkou červca lakového, hmyzu žijúceho v Indii. Pláty tejto živice so rozpúšťa v etylalkoholu a vytvára tekutý šelak, ktorý so používa ako lak a glazúra. Tieto látky so bežne používajú v potravinových doplnkoch, liekoch a potravinách. V doplnkoch Viridian ich nenájdete.

ekologické fľaštičky

Viridian používa sklenené fľaštičky z takzvaného amber glass, ktoré chráni obsah pr svetlom a teplom. Zároveň je možné recyklovať alebo použiť znova. Možno ich tiež vrátiť na našich predajniach výmenou za zľavu na ďalší nákup. Viečko na fľaštičkách je z recyklovateľného hliníka a pečať na viečku z kukuričného škrobu - Viridian nepoužíva žiadne plasty.

Žiadny palmový tuk

Viridian je prvou značkou na svete certifikovanú programom POFCAP - THE Palm Oil Free Accreditation Programme. Ten garantuje, že značka nepoužíva palmový olej vo svojich výrobkoch ani pri výrobe.

 

Odporúčané dávkovanie

Berte priebežne 1-3 kapsule denne, zapite dostatočne vodou. Jedno balenie vystačí na 30 - 90 dávok = 1 - 3 mesiace.

Nutričné hodnoty

Počet dávok v balenie : 30-90 v 1 kapsule % RHP *
Horčík (citrát) 100 mg 27%
Vitamin B6 (pyridoxín HCl) 25 mg 1786%
Obal kapsule - rastlinná celulóza

Zloženie

1 vegánska kapsula obsahuje: obal kapsule (rastlinná celulóza) 120 mg na báze lucerny (7,5 mg), spiruliny (2,5 mg) a čučoriedky (2,5 mg), horčík (horečnaté soli kyseliny citrónovej) 100 mg (27 % RHP *), vitamin B6 (pyridoxín HCl) 25 mg (1786% RHP *). *% RHP =% referenčnej hodnoty príjmu vitamínov a minerálnych látok.