Novinka
Iso Lactofree Protein 85% - AminokyselinyIso Lactofree Protein 85%od: 27,00 €
Blood And Guts - AminokyselinyBlood And Gutsod: 22,00 €
Metabolic Mass Gainer - AminokyselinyMetabolic Mass Gainerod: 49,90 €
Shadowhey - AminokyselinyShadowheyod: 51,90 €
Náš tip
Whey Protein 80% - AminokyselinyWhey Protein 80%od: 21,00 €
Anabolic Mass - AminokyselinyAnabolic Massod: 39,00 €
Yummy Oats - AminokyselinyYummy Oatsod: 17,00 €
Tribandrol - AminokyselinyTribandrolod: 42,90 €
  /   Aminokyseliny   /   Glutamín   /  

Glutamine

Glutamín - Aminokyseliny

Glutamine

12345
12345Hodnotilo 0 zákazníkov
Ohodnotiť produkt
Výrobca: Androrganics
L-glutamín v prémiovej kvalite  

Varianty tohto výrobku

 BaleniePríchuťVariantPočet dávokDostupnosťBežná cenaUšetríteVaša cenaKúpiť 
 500 gbez príchute500 g bez príchute100 Skladom23,90 €16%20,00 €
 
 

L-glutamín v prémiovej kvalite

L-glutamín je neesenciálna aminokyselina, ktorá sa vyskytuje vo všetkých na bielkoviny bohatých potravinách, ako je červené mäso, mliečne výrobky alebo strukoviny. L-glutamín je najhojnejšie zastúpená aminokyselina v krvi. Aj keď nepatrí medzi esenciálne aminokyseliny, jeho úloha je nezastupiteľná. Jeho hladina klesá hlavne po dlhodobejšej fyzickej záťaži. Zo všetkých aminokyselín v svale tvorí totiž glutamín až 60% a pri tréningovej záťaži je jeho spotreba až päťkrát vyššia.

Tieto fakty jednoznačne hovoria o vhodnosti suplementácie glutamínu počas akéhokoľvek intenzívnejšieho športu. Zďaleka neplatí, že glutamín patrí len do kulturistiky. Napriek tomu, že so suplementáciou glutamínom prišli práve kulturisti a priaznivci fitness, jeho úloha je neopomenuteľná pri ľahkoatletických vytrvalostných športoch a aj pri energeticky náročnejších športoch ako napríklad silový trojboj (powerlifting) a bojové športy (judo, box).
Pre regeneráciu a rast svalov po cvičení je totiž glutamín kľúčovou látkou. Ide o hlavnú transportnú formu aminoskupiny. Glutamín nám teda zabezpečí dostatok materiálu na rast a obnovu svalov. Spolu s BCAA patrí medzi najčastejšie používané doplnky pri snahe o ochranu svalovej hmoty a pri regenerácii. Ochraňuje svalovú hmotu, zlepšuje regeneráciu a posilňuje imunitný systém. L-glutamín je nevyhnutný aj na mozgový metabolizmus, zvyšuje hladinu krvnej glukózy.

Pre kulturistov zohráva najdôležitejšiu úlohu v záverečnej príprave na súťaž, hlavne pokiaľ je snahou za súčasného zvyšovania výkonnosti znížiť telesnú hmotnosť. Zaujímavosťou je, že znížená hladina glutamínu sa začína používať ako marker pretrénovanosti jedinca, čo len potvrdzuje jeho úlohu pri svalovej regenerácii.

Kľúčové výhody

  • pomáha zabrániť pretrénovaniu
  • ochraňuje svaly a chráni svalovú hmotu pri redukčných diétach – antikatabolický efekt
  • zlepšuje svalový výkon
  • pomáha doplniť svalový glykogén
  • urýchlenie regenerácie, rastu objemu a sily
  • zvýšenie fyzickej odolnosti a imunity

Odporúčané dávkovanie

Optimálne dávkovanie je 2,5 až 5 gramov rozmiešaných v 200 ml vody alebo džúsu. Jedna zarovnaná odmerka = 5 gramov. V tréningový deň užívajte cca 30 minút pred výkonom. V deň voľna užívajte medzi jedlami. Neužívajte viac ako dve dávky za deň, maximálna denná dávka je 10 gramov. Pri prvom užívaní najskôr začnite menšou dávkou a postupne zvyšujte do požadovaného účinku. Takto zistíte svoju toleranciu a môžete využiť jeho plné účinky. Počas doby užívania je vhodný zvýšený príjem tekutín. Príprava nápoja do zásoby alebo dlhšie trvajúce tepelné spracúvanie nie je vhodné. Návod na prípravu je nutné dodržať.

Nutričné hodnoty

Veľkosť jednej dávky: 2,5  /  5 g
Počet dávok v balení: (500 g) 250 – 100  
Hodnoty: v 100g 2,5  /  5g
Energetická hodnota 1700kJ 42,5 / 85
  400kcal  10 / 20kcal
L- Glutamin 99,8 g 2,495   /  4,99 g

Zloženie

L-glutamin.