Novinka
One Stop Xtreme  - Fitness potraviny a maškrtyOne Stop Xtreme od: 43,90 €
Proteinella - Fitness potraviny a maškrtyProteinellaod: 8,00 €
Proteinella White - Fitness potraviny a maškrtyProteinella Whiteod: 8,00 €
Nexgen® Pro - Fitness potraviny a maškrtyNexgen® Prood: 22,00 €
Anabolic Mass + shaker ZDARMA - Fitness potraviny a maškrtyAnabolic Mass + shaker ZDARMAod: 52,00 €
Náš tip
Whey Protein - Fitness potraviny a maškrtyWhey Proteinod: 31,00 €
One Stop Xtreme  - Fitness potraviny a maškrtyOne Stop Xtreme od: 43,90 €
Tribulus Terrestris - Fitness potraviny a maškrtyTribulus Terrestrisod: 22,00 €
Protein Bar - Fitness potraviny a maškrtyProtein Barod: 2,20 €
Protostrol - Fitness potraviny a maškrtyProtostrolod: 45,50 €
Createston Professional (2015 upgrade) - Fitness potraviny a maškrtyCreateston Professional (2015 upgrade)od: 59,00 €
  /   Fitness potraviny a maškrty   /   Maslá a nátierky   /  

Mandľové maslo s bielou čokoládou

Maslá a nátierky - Fitness potraviny a maškrty

Mandľové maslo s bielou čokoládou

100% naturálne mandľové maslo + biela belgická čokoláda Callebaut
12345
12345Hodnotilo 0 zákazníkov
Ohodnotiť produkt

Varianty tohto výrobku

 BalenieVariantDostupnosťBežná cenaUšetríteVaša cenaKúpiť 
 400 g400 g Skladom11,90 €8%10,90 €
 
 

100% naturálne mandľové maslo + biela belgická čokoláda Callebaut

Znižuje cholesterol

Mandľové maslo poskytuje srdcovo-cievne benefity vďaka vysokému obsahu vlákniny a zdravého tuku. Väčšina tuku v mandliach je tvorená nenasýtenými mastnými kyselinami, ktoré znižujú krvný cholesterol a bojujú so srdcovocievnymi ochoreniami. Zároveň sú aj zdrojom energie pre organizmus. Aj vláknina pozitívne upravuje hladinu cholesterolu. Štandardná denná dávka mandľového masla - dve lyžice - zabezpečí prísun 3,3 gramu vlákniny (9% ODD pre muža, 13% ODD pre ženu).

Vysoký krvný tlak?

Mandľové maslo je známe aj svojim pozitívnym vplyvom na krvný tlak a znižovanie hladiny cholesterolu. Keď sa cholesterol nahromadí v krvných cievach (najmä "zlý" LDL cholesterol), zhorší prietok krvi a spôsobí tým takisto zvýšenie krvného tlaku. Znížte cholesterol a znížite si aj krvný tlak.

Okrem toho obsahuje mandľové maslo aj minerály, ktoré sú nápomocné pri znižovaní krvného tlaku - vápnik, draslík a horčík.

Krvný cukor pod kontrolou

Chutný a sladký dezert, ktorý nespôsobí zvýšenie hladiny krvného cukru - aj to je mandľové maslo. Dokonca pomôže znížiť hladinu glukózy v krvi a tým aj vylučovanie inzulínu po zjedení sacharidového jedla. To z mandľového masla robí ideálny doplnok výživy pre ľudí s cukrovkou II typu.

Množstvo antioxidantov

Oxidatívny stres je bežným problémom dnešnej spoločnosti. Voľné radikály, ktoré poškodzujú bunky, sú prítomné všade. Preto je dôležité prijímať v strave dostatok antioxidantov, ktoré bojujú práve s voľnými radikálmi. Medzi najvýznamnejšie antioxidanty patrí vitamín E a flavonoidy, ktoré sa v mandľovom masle nachádzajú v slušnom zastúpení. Tým pomáha mandľové maslo ochraňovať bunky pred oxidatívnym stresom a znižuje riziko srdcových chorôb.

Pomôže schudnúť

Aj napriek globálne rozšírenej mienke, že z diétneho (v potrave prijímaného) tuku sa priberá, nie vždy to tak musí byť. Vysoký obsah zdravých, mononenasýtených tukov a vlákniny sa postará o to, aby ste sa cítili dlhšiu dobu sýty. Pridajte mandľové maslo k raňajkám a oddialite hlad. To znamená, že sa ľahšie ubránite chutiam na sladké či večernému prejedaniu sa sacharidmi. 

Vitamíny a minerály

Za veľa zdravotných benefitov vďaka konzumácii mandľového masla môže vysoký obsah vápnika a medi. Oba minerály hrajú dôležitú úlohu v medzibunkovej komunikácií a starajú sa o nervový systém, kým vápnik samotný pomáha aj správnej funkcii svalov a udržuje pevné a zdravé kosti. Meď umožňuje organizmu produkovat melanín, teda pigment, ktorý chráni kožu pred slnkom. Každé dve polievkové lyžice mandľového masla obsahujú 111 miligramov vápnika, teda asi 11% odporúčanej dennej dávky. Medi je v mandľovom masle ešte viac - asi 299 mikrogramov, teda tretina dennej dávky. 

Mandľové maslo obsahuje aj horčík a vitamín E. Spolu s vápnikom pomáha horčík k udržaniu zdravých kostí. Pomáha tiež produkovať energiu a syntetizovať mastné kyseliny, potrebné pre ukladanie energie. Porcia mendľového masla poskytuje 89 miligramov horčíka (28% ODD pre ženu a 21% ODD pre muža). Vitamín E podporuje komunikáciu medzi bunkami a zabraňuje oxidácii krvných tukov. Stačí zjesť dve polievkové lyžice mandľového masla a pokryli ste 52% potrebného denného príjmu vitamínu E.

K ďalším živinám, ktoré obsahuje mandľové maslo, patrí železo, ktoré podporuje zdravý transport kyslíka v krvi. Železo sa zúčastňuje pri výrobe hemoglobínu a myoglobínu, teda dvoch proteínov, ktoré "nosia" kyslík do tkanív. Podobne ako vitamín E, aj železo ochraňuje bunky pred oxidatívnym poškodením tým, že aktivuje enzýmy v bunkách. Mandľové maslo má dvakrát toľko železa ako arašidové maslo - každá lyžica obsahuje 8% dennej odporúčanej dávky železa.

Mandľové maslo pre každý recept

V mnohých fitness receptoch nájdete medzi ingredienciami napríklad arašidové maslo. Ak ste na paleo diéte a arašidy nekonzumujete, môžete ich smelo nahradiť mandľovým maslom. Rovnako môžete mandľové maslo pridať do každého proteínového šejku či smoothie a perfektne sa hodí aj ako plnka do palaciniek či koláčov.

Zloženie

Nutričné hodnoty v 100 g
Energia (kCal) 578
Energia (kJ) 2419
Bielkoviny (g) 19,6
Sacharidy (g) 25
z toho cukry (g) 9,4
Tuky (g) 48,5
z toho nasýtené tuky (g) 5,6

Obsah: 90% vzduchom pražené mandle, 10% biela čokoláda Callebaut (cukor, kakaová hmota, plnotučné sušené mlieko, emulgátor: sójový lecitín, prírodná vanilková aróma)